Розробка та виготовлення планів пожежної евакуації в Україні
Це корисно знати
- Правила пожежної безпеки в Україні
- І Загальні положення
- ІІ Організаційні заходи щодо забезпечення пожежної безпеки
- ІІІ Загальні вимоги пожежної безпеки до утримання територій, будинків, приміщень, споруд, евакуаційних шляхів і виходів
- IV. Загальні вимоги пожежної безпеки до інженерного обладнання
- V. Вимоги до утримання технічних засобів протипожежного захисту
- VI. Основні вимоги пожежної безпеки до об'єктів різного функціонального призначення
- VII. Вимоги пожежної безпеки під час проведення вогневих, фарбувальних та будівельно-монтажних робіт
- VIII. Порядок дій у разі пожежі
Плани пожежної евакуації
Плани евакуації людей на випадок пожежі розробляються й вивішуються на видимих місцях, біля виходів, в будівлях та спорудах, які мають більше одного поверху на випадок одночасного перебування на поверсі більше двадцяти п'яти чоловік. Для одноповерхових споруд необхідність наявності планів евакуації визначають місцеві органи держпожежнагляду. Якщо будівля була перепланована або змінилося функціональне призначення приміщень, адміністрації необхідно переробити плани евакуації.
Плани евакуації включають в себе дві частини: графічну й текстову частини.
Графічна частина складається з поверхового (посекторного) плану будівлі. На ній позначаються евакуаційні виходи, виходи назовні, сходові клітки, сходи, маршрути руху, а також позначення розміщення кнопок ручних пожежних сповіщувачів, телефонних апаратів, первинних засобів пожежогасіння.
В текстовій частині докладно описується порядок дій людей на випадок пожежі.
Для виготовлення планів (схем) евакуації необхідні поверхові плани будівлі (план БТІ) з позначенням виходів, місць розташування засобів пожежогасіння, кнопок пожежних сигналізацій, телефонів для виклику пожежників. Якщо у Вас крім плану БТІ нічого немає, то ми Вам допоможемо підібрати та розмістити засоби пожежогасіння й сигналізації.